Najnowsze posty

Image Alt

Senior na pustyni

Pustynia. Senior. Maroko

Senior na pustyni

PUSTYNNY KLIMAT MAROKA

Maroko to jedno z tych miejsc, które pozwala seniorom choć na chwile przenieść się w ten wyjątkowy świat. Okrywając głowę i twarz beduińską chustą, zatopić się w pustynnym klimacie.

Na pustynną przygodę najlepiej wybrać się w okolice miejscowości Merzuga, gdzie wydmy Erg Chebbi, robią imponujące wrażenie. To taka wielka piaskownica, mająca w tym miejscu blisko 28 km długości i 7 km szerokości, a najwyższe wzniesienia sięgają aż 150 metrów! Bez obaw, piasku starczy dla każdego. 

Pustynia. Sahara. Magiczne słowo, które od wieków przyciąga niczym magnes. Kto z nas nie marzył o tym, aby zobaczyć bezkres jej piasku i niebo pokryte milionami gwiazd. Powędrować karawaną wielbłądów, spędzić wieczór przy ognisku i dźwiękach bębnów.

KARAWANA RUSZA

Przesiadając się na wielbłądy lub samochody terenowe, możemy powędrować w głąb jej piaszczystych wzniesień. Pokonując kolejne wydmy podziwiamy niebywały spektakl, jakim jest zachodzące nad nimi słońce. Zanim zrobi się ciemno, docieramy do naszego skrawku raju. Luksusowe namioty już czekają a wraz z nimi berberyjska whisky, czyli pyszna gorąca miętowa herbata.

MAGIA PUSTYNI

Po odświeżeniu się, zaznaniu chwili relaksu, czas na wieczorną ucztę dla duszy i ciała. Na stole zaczynają pojawiać się dania kuchni marokańskiej, przed namiotami rozpalono już ognisko, a muzycy powoli przygotowują się do występu. Ten wieczór należy do nas. Rytmiczne uderzenia bębnów, beduińskie śpiewy sprawiają, że po chwili stajemy się częścią tego magicznego koncertu.

Z czasem muzyka cichnie, światła gasną, zostaje magia. Jesteśmy sam na sam z jednym z najpiękniejszych spektakli. My, pustynia i niebo pełne gwiazd.

To tylko jeden z licznych sposobów na spełnienie senioralnych marzeń o pustynnej przygodzie.

Na stronie znajdziecie także praktyczny poradnik, na co zwrócić uwagę podczas pustynnej wycieczki.

Pozdrawiam

Bartek Łowigus

Komentarze

Zostaw komentarz: