Najnowsze posty

Image Alt

O nas

Dlaczego?

Podróże seniora to blog z myślą o tych, którzy kochają odkrywanie nowych miejsc, podziwianie niezwykłych krajobrazów i fascynujących zabytków czy poznawanie nowych smaków.

Irlandzka pisarka Cecelia Ahern napisała: „Wiek to tylko liczba, a nie stan umysłu czy powód do szczególnego zachowania”. Od wielu lat zajmujemy się organizacją wyjazdów dla seniorów, sami niejednokrotnie towarzyszyliśmy im w tych podróżach  – zarówno do miejsc bliskich, jak i do najodleglejszych zakątków globu. Podziwiamy Waszą ciekawość świata, pasję podróżniczą i radość, jaką z tego czerpiecie. Jednocześnie zauważyliśmy, że brakuje miejsca, z którego możecie czerpać przydatne dla siebie informacje na temat podróżowania.

Wiek to tylko liczba, a nie stan umysłu czy powód do szczególnego zachowania

Cecelia Ahern

Tworzymy portal, który będzie dla Was przewodnikiem i poradnikiem turystycznym – na naszej stronie znajdą się więc porady ekspertów, informacje, jak przygotować się do podróży, praktyczne wskazówki, jak spakować bagaż, co z sobą zabrać. Chciemy, aby nasz portal był dla Was także przestrzenią do rozmów, wymiany opinii i dzielenia się swoimi wrażeniami i fascynacjami podróżniczymi. Staramy się odkrywać przed Wami i wspólnie z Wami piękno tego świata.

Kim jesteśmy?

Rafał Czaja

Od 12 lat właściciel biura podróży, dzięki któremu wiele osób zrealizowało swoje podróżnicze marzenia, przełamując stereotypowe myślenie o ograniczeniach wynikających z wieku, odległości czy zasobności portfela.

Podróżnik, który odwiedził już blisko 50 krajów. Wielbiciel wypraw samochodowych i off-roadu. Miłośnik przyrody i aktywnego spędzania wolnego czasu, zapalony rowerzysta, narciarz, który zjeździł już większość tras w Alpach i Dolomitach, kajakarz lubiący zwłaszcza kajakarstwo zwałkowe.

Swą pasję podróżniczą łączy też z wędkarstwem, łowił dorsze i tuńczyki w Oceanie Atlantyckim, sumy i karpie w Ebro i Padzie, realizując przy tym ideę no kill fishing.

Członek Zarządu Wielkopolskiej Izby Turystycznej.

Bartek Łowigus

Od ponad 10 lat pokazuje piękno tego świata i dzieli się z turystami swą podróżniczą pasją. Odwiedził dotychczas ponad 50 krajów, przemierzając najodleglejsze zakątki naszego globu.

Poszukiwał orangutanów w lasach deszczowych Sumatry i Borneo, uczestniczył w ceremoniach pogrzebowych plemion Tana Toraja, nocował na krawędzi aktywnego wulkanu Erta Ale w Etiopii a to tylko nieliczne z jego wielu przygód. Większość roku spędza w drodze, gdzieś pomiędzy ukochanymi wysokimi szczytami Kaukazu, polami herbacianymi Sri Lanki a pustynią Maroka.

Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i sytuacji bez wyjścia, a każda podróż to nowe doświadczenie i okazja do poznania wspaniałych ludzi i kultur.