Najnowsze posty

Image Alt

Zimowy Bałtyk. WARTO?

zimowy baltyk

Zimowy Bałtyk. WARTO?

Zimowy wyjazd nad Morze Bałtyckie to zupełnie inne doznanie, którego powinniście koniecznie spróbować!

Dlaczego?

Oto 5 powodów dla których warto odwiedzić ” Zimowy Bałtyk”

1. Mniej turystów


Podczas, gdy w sezonie letnim Morze Bałtyckie oblegane jest przez tysiące turystów z całej Polski. Zimą panuje tutaj cisza i spokój. Małe nadmorskie miejscowości poza sezonem turystycznym zmieniają się nie do poznania. Zwykle gwarne i tłoczne, teraz świecą pustkami.

2. Puste plaże


Nie musicie się już martwić o miejsce na plaży. Można rozsiąść się w leżaku tuż przy brzegu morza i wpatrywać do woli w kołyszące się fale. Nie siedźcie jednak za długo, bo wiatr wymrozi Was do kości.

PLAŻA CAŁA WASZA!

Alternatywą jest przyjemny spacer po pustej plaży w towarzystwie szumu fal i śpiewu mew.

3. Zdrowe powietrze pełne jodu

Mroźne zimowe dni to czas, gdy nam polskim morzem zawartość jodu w powietrzu jest wyjątkowo wysoka. Warto wykorzystać ten czas i dostarczyć naszym organizmom niezbędnego pierwiastka. Wyjazdy w tym okresie polecane są szczególnie osobą z problemami tarczycowymi.

4. Świeże ryby

Czy tak jak ja lubicie świeże ryby? Kto z nas wybierając się nad morze nie myśli o świeżym smażonym dorszu? A czy wiecie o tym, że w lato od maja do końca sierpnia ZAKAZANY jest połów tej ryby?

Zima to najlepszy okres, aby skosztować prawdziwie świeżych ryb i to w zdecydowanie niższej cenie! Zakupione w lokalnej przystani rybackiej smakują wybornie!

5. Ceny

W okresie zimowym obłożenie w hotelach i pensjonatach jest zdecydowanie mniejsze niż w sezonie letnim. Należy liczyć się z tym, że nie wszystkie obiekty będą otwarte – ale bez obaw z pewnością znajdziecie coś dla siebie.
Zima to okres, gdy ceny noclegów spadają niekiedy nawet o połowę! a wykupując pobyt w środku tygodnia możemy dodatkowo zaoszczędzić.

To zaledwie 5 powodów dla których warto wybrać się zimą nad Morze Bałtyckie.

Jakie są Wasze powody, dla których warto odwiedzić ” Zimowy Bałtyk” ??

Czekamy na Wasze komentarze!

Komentarze

 • Zenek

  10 lutego, 2021

  Oczywiście że warto!

  odpowiedz
 • Grażyna

  13 lutego, 2021

  Teraz widzę, że naprawdę warto zobaczyć te „lodowe obrazy” nad Bałtykiem!

  odpowiedz

Zostaw komentarz: