Najnowsze posty

Image Alt

Maski ze Sri Lanki

Sri Lanka

Maski ze Sri Lanki

SRI LANKA – MASKI

Seniorzy spacerując po nadmorskich miejscowościach Sri Lanki, a także odwiedzając jej liczne atrakcje turystyczne, zapewne natkną się na tajemnicze maski.

Bogato zdobione, kolorowe, przyciągają wzrok przechodniów. U jednych wzbudzają zachwyt i uśmiech, u innych wywołują lęk i niepokój. Nie mniej nie pozwalają przejść obojętnie.

ŻYWE MUZEUM

Seniorze, jeśli będąc na południu Sri Lanki zapragniesz przyjrzeć im się bliżej, zachęcam do odwiedzenia Muzeum Maski w Ambalangoda.

To najlepsze miejsce, aby poznać cały proces powstawania masek. Wykonywane są ręcznie z niezwykle lekkiego drzewa Kaduru, po czym zdobione niezliczoną ilością barw. Pracownicy muzeum z chęcią podzielą się z Wami swoją wiedzą. Pokażą każdy etap produkcji, a także co ważne wyjaśnią znaczenie kulturowe masek.

Paw, wąż, ptak, każda maska niesie ze sobą przesłanie i moc. Kształty, kolory nie są tutaj przypadkowe.

Maski są i były wykorzystywane podczas tradycyjnego tańca zwanego Kolan. To magiczna opowieść ukazująca historię króla i królowej Rakszasów, oraz ich poddanych.

Przekazując Wam pozytywna energię maski Mayura Raksha (pawia), która niesie ze sobą pokój, harmonie i bogactwo oraz chroni przed złymi duchami, życzę Wam Drodzy Seniorzy dużo zdrowia i miłego dnia.

Zostaw komentarz: