Najnowsze posty

Image Alt

Sri Lanka – dlaczego warto?

Sri Lanka. Safari. Senior

Sri Lanka – dlaczego warto?

Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto aby seniorzy wybrali się na Sri Lankę? Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych punktów. Mamy nadzieję, że uda się Was przekonać!

Sri Lanka – dlaczego warto?

Dojazd

Dziś odległość nie stanowi przeszkody. Seniorzy mogą w bardzo szybki i wygodny sposób dostać się na Sri Lankę. Z Warszawy mamy bezpośrednie połączenia, które w zaledwie 9 godzin przeniosą nas w czasie, lub inne wygodne loty przesiadkowe:)

 

Odległości

Sri Lanka jak już wspomnieliśmy wcześniej jest wyspą prawie 5 razy mniejszą od Polski, stąd dzienne przejazdy nie są bardzo długie. Ilość atrakcji znajdujących po drodze nie pozwala seniorom się nudzić. (prędkość przemieszczania się oraz standard niektórych dróg zdecydowanie odbiega od naszych europejskich wyobrażeń, pokonanie 100 km to niekiedy 2-3 godziny drogi)

 

Transport

Na całą trasę najlepiej wynająć prywatnego busa, który będzie do naszej dyspozycji przez cały czas. Zapewnia nam to komfort podróżowania, możliwość robienia licznych przystanków a także dostosowania programu do potrzeb seniorów (nie sposób nie spróbować przejazdu koleją, tut tukiem czy ew. lokalnym autobusem – opcja autobusowa tylko dla osób o mocnych nerwach. Kierowcy lokalnych autobusów jeżdżą jak szaleni, a autobusy potrafią być wypełnione do granic możliwości)

 

Duża różnorodność

Sri Lanka to wyspa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy starożytne świątynie, zabytki klasy UNESCO czy niezwykłą kolonialną architekturę. Miłośnikom przyrody oferuje szeroki wachlarz atrakcji, od pięknych wodospadów, górskich krajobrazów po imponujące tarasy herbaciane. Nie brakuje także parków narodowych. Wybierając się na safari macie szansę spotkać wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Słonie, bawoły, krokodyle, wargacze czy nawet lamparty! Kto preferuje wypoczynek z pewnością nie będzie zawiedziony. Plaże Sri Lanki są piękne piaszczyste i oprócz błogiego lenistwa nie pozwalają się turyście nudzić.

 

Zieleń

Odwiedziłem wiele miejsc, ale zanim poleciałem na Sri Lankę, nie miałem pojęcia jak wiele odcieni ma zieleń.

 

Uśmiech / Ludzie

Możliwość spotkania i poznania nowych ludzi. Mieszkańcy Sri Lanki, mimo, że często żyją bardzo biednie z pewnością obdarzą Was swym uśmiechem i przekażą pozytywną energię

 

Kultura

Poznawanie obcych kultur, zawsze jest fascynujące i pouczające

 

Warunki noclegowe

Sri Lanka oferuję bogatą bazę noclegową dostosowaną do potrzeb każdego turysty. Seniorzy nie mają się co obawiać. Małe hoteliki, potrafią być bardzo urokliwe.

 

Owoce

Takich smaków nie sposób zaznać w Polsce. Nigdzie na świecie mango nie smakuje tak jak na Sri Lance. Wybór jest bardzo duży. Mamy jackfruita, papaye, mangostany, anode, duriany, kokosy – to tylko nieliczne z owoców czekających na seniorów.

 

TTemperatura

W listopadzie, grudniu, gdy u nas robi się zimno i nieprzyjemnie, na Sri Lance czeka na nas słońce. Temperatury zależnie od regiony, między 20-30 stopni. Wybierając się na Sri Lankę pamiętajcie o wyborze odpowiedniego terminu!

 

Relaks

Piękne piaszczyste plaże i rewelacyjna pogoda

 

Ceny

Jest to kraj stosunkowo przyjazny seniorom, mam na myśli głównie wyżywienie. Ceny w lokalnych restauracjach są bardzo niskie, posiłek to wydatek kilku złotych. Jeśli natomiast nastawimy się na stołowanie w miejscach typowo turystycznych, musimy liczyć się z podobnymi cenami jak w Polsce.

W kolejnym wpisie przeczytacie na co senior powinien zwrócić uwagę wybierając się Sri Lankę. Zapraszamy!

Komentarze

 • Irena

  24 stycznia, 2021

  Miło powspominać i przypomnieć sobie , że tam się było. Niezapomniana podróż w miłym towarzystwie i z niesamowitym przewodnikiem Bartkiem, który ukazał nam piękno Sir Lanki jej historię i przyrodę, zwyczaje. Poznaliśmy ten kraj nie tylko z okien samochodu, byliśmy w miejscach o których można było sobie tylko pomarzyć. Zachęcam wszystkich i chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.
  To była moja niezapomniana podróż życia.
  Pozdrawiam Irena

  odpowiedz

Zostaw komentarz: