Najnowsze posty

Image Alt

Błękitne miasto porady dla seniora

Afryka. Maroko

Błękitne miasto porady dla seniora

UWAGA SENIORZE

Błękitne miasto co roku przyciąga turystów z całego świata, kusząc swymi barwami. Pięknie położone na zboczu skały, z wąskimi kamiennymi uliczkami, może niekiedy przysporzyć seniorom trudności. Dlatego przybywamy do Was z poradami na co zwrócić uwagę odwiedzając to piękne miejsce: 

– duża ilość często nieregularnych stopni (ale bez obaw, niech Was to nie zniechęca! oczywiście można zaplanować trasę spaceru tak, aby tych stopni było jak najmniej i dodać do tego przystanki na marokańską herbatkę, która w tych okolicznościach smakuje szczególnie wyjątkowo. / jeśli planujecie jednak bardzo intensywne zwiedzanie miasta + spacer pod hiszpański meczet, spacerujcie ostrożnie i zgodnie z Waszymi możliwościami )

– nocleg ( tutaj większość noclegów to skromne, ale bardzo urokliwe niebieskie Riady ( czyli tradycyjne marokańskie domy z patio i  kilkoma pokojami) / nie będzie windy, ani wielkich przestrzeni. Będzie za to niepowtarzalny klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. Zawsze zachęcam, aby zostać w tym mieście na noc, a nie tylko potraktować je, jako kilkugodzinny przystanek.

bagaż ( bus nie podjedzie pod sam hotel, ale bez obaw z pewnością znajdą się pomocnicy, którzy za drobną opłata wniosą nasze walizki do hotelu)

O czymś zapomnieliśmy?

Podziel się swoimi uwagami

Zostaw komentarz: